در نمایشگاه کتاب صورت گرفت:
بررسی اندیشه‌های فقهی و مدیریتی آیت‌الله‌ مهدوی‌کنی در سرای اهل قلم

 

دو پنل علمی اندیشه های فقهی و اندیشه های مدیریتی آیت الله مهدوی کنی با حضور جمعی از اندیشمندان، اساتید و دانشجویان در سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب برگزار شد. سخنرانان این دو نشست به تبیین رویکردهای فقه حکومتی و نوآوری های مدیریتی آن استاد فرزانه پرداختند.

 

 در نشست اندیشه های فقهی آیت الله مهدوی کنی، حجت الاسلام سید مصطفی میرلوحی، حجت الاسلام سید علی حسینی و حجت الاسلام سعدی به ارائه مطلب پرداختند.
در دومین نشست با موضوع اندیشه های مدیریتی آیت الله مهدوی کنی، دکتر غلامرضا گودرزی و دکتر نادر جعفری مطالب خود را ارائه کردند.
در پایان نشست، دکتر صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد به بیان بخشی از وِیژگی های شخصیتی آیت الله مهدوی کنی به عنوان الگوی عملی نسل انقلاب پرداخت.
حجت الاسلام دکتر حسینعلی سعدی، رییس دانشکده الهیات، معارف اسلامی و ارشاد دانشگاه امام صادق علیه السلام با اشاره به اولین نطق آیت الله  مهدوی کنی پس از ریاست مجلس خبرگان رهبری، به تبیین نظریه ایشان در باب وظیفه خبرگان در صیانت و حفاظت از شأن و جایگاه رهبری و نه فقط شخص رهبر پرداخت.
در ادامه این نشست، حجت الاسلام دکتر سید علی حسینی عضو از اساتید حوزه علمیه قم و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام به تبیین بخش دیگری از نظرات فقهی حضرت آیت الله مهدوی کنی در حوزه حکومت اسلامی و ولایت فقیه پرداخت.
در پایان این بخش از برنامه نیز حجت الاسلام و المسلمین میرلوحی گوشه ای از ارتباطات فقهی آیت الله مهدوی کنی با حضرت آیت الله بروجردی و حضرت امام خمینی را تشریح کرد.