اولین همایش «ستارگان جاوید» با حضور آیت الله مهدوی کنی برگزار شد

 

resized 88455 905اولین همایش تجلیل از ائمه جماعات شهید استان تهران با عنوان «ستارگان جاوید»، با حضور آیت‌الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مسئولین مراکز رسیدگی به امور مساجد، ائمه جماعات و جمعی از خانواده‌های شهدا، ، در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری دانا، در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین آقایی، دبیر همایش و معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد، حجت الاسلام حاجی علی اکبری رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد و حجت الاسلام شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به سخنرانی پرداخته و توسط حضرت آیت الله مهدوی کنی از خانواده‌های شهدای روحانی تجلیل به عمل آمد.
 حجت‌الاسلام و المسلمین آقایی، دبیر همایش و معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد ضمن بزرگداشت خاطره شهدای ائمه جماعات تصریح کرد: این اقدام در واقع اولین گام برای تجلیل از ائمه جماعات شهید و خانواده‌های آنها است.
حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی در بخشی از صحبتهای خود با اشاره به فرهنگ ایثار و شهادت، به برخی از آیات و روایات اسلامی در خصوص جایگاه شهادت اشاره کرد و افزود: در مکتب اسلام برای شهادت و جهاد ارزش و درجه خاصی قایل است.
3
3