یک نماینده اصولگرای مجلس نهم
نقش آیت الله مهدوی کنی(ره) در وحدت جریانات اصولگرا بی‌نظیر بود

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی شیخوخیت و برخورد متوازن آیت‌الله مهدوی کنی(ره) با رگه‌های مختلف اصولگرایی را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت که انتخاب فردی در رأس جامعه روحانیت و مجلس خبرگان از چالش‌های آینده به شمار می‌آید.

جواد جهانگیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: شیخوخیت آیت‌ا‌لله مهدوی کنی(ره)، مشی سیاسی ایشان، برخورد متوازن‌شان با جریانات و رگه‌های مختلف اصولگرایی و تلاش و اهتمام ایشان برای گسترش وحدت در میان جریانات اصولگرایی تقریبا بی‌نظیر بود و مطمئنا پر کردن جای ایشان خیلی سخت است.

وی با بیان اینکه جریان اصولگرا یک جریان بالنده و پویاست، یادآور شد: با این وجود پر کردن خلاء آیت‌الله مهدوی کنی(ره) کار دشوار و سختی است و من امیدوارم این اتفاق به سرعت در جریان اصولگرایی رخ دهد و فرد ریش سفیدی وجود داشته باشد که حرفش برای همگان حجت باشد و قابل پذیرش.

این نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: من فکر می‌کنم فعلا پر کردن جای خالی آیت‌الله مهدوی کنی(ره) خیلی سخت است و من معتقدم انقلاب یکی از بهترین،‌ وزین‌ترین و جامع‌ترین یاران خود را از دست داده است.

جهانگیرزاده درباره نقش مهدوی کنی در اتحاد اصولگرایان در زمان انتخابات نیز گفت: ما آیت‌الله مهدوی کنی(ره) را به خاطر شخصیت ایشان و تاثیرشان بر انقلاب می‌خواستیم و انتخابات بخشی از ظرفیت شخصیت ایشان بود و محدود کردن شخصیت جامع آیت‌الله مهدوی کنی(ره) به موضوع انتخابات سطح نازلی از نگاه به ایشان است.

این نماینده اصولگرای مجلس انتخاب فردی در رأس جامعه روحانیت و مجلس خبرگان را از چالش‌های آینده عنوان و خاطرنشان کرد: ما هر جا شاهد خلاء یک عنصر اثرگذار بودیم انقلاب این ظرفیت را داشته که این خلاء را پر کند اما با توجه به شخصیت بی‌نظیر آیت‌الله مهدوی کنی(ره) احتمال دارد تا سال‌های سال این‌چنین شخصیت جامعی را نبینیم.