با حکم رئیس هیأت امنای دانشگاه امام صادق(علیه السلام)
حجت‌الاسلام دکتر محمد سعید مهدوی‌کنی رئیس دانشگاه امام صادق(ع) شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر تنظیم، حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره)، مراسم آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴ روز یکشنبه ۲۹ شهریور ماه با حضور آیت الله ‌آملی لاریجانی رییس محترم هیأت امنای جامعه الامام الصادق علیه‌السلام و سایر اعضای هیأت امنا در جمع پر شکوه اساتید، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در محل مسجد دانشگاه برگزار گردید.

در آغاز مراسم، آیاتی از قرآن کریم تلاوت گردید و سپس حجت‌الاسلام و المسلمین میرلوحی ضمن خوش‌آمدگویی به اعضاء هیأت امنای منصوب مقام معظم رهبری و گرامیداشت یاد حضرت آیت الله مهدوی‌کنی(ره)، آغاز سال تحصیلی جدید را به تمامی اساتید، دانشجویان، همکاران بخش‌های مختلف دانشگاه و مدارس و خواهران و... تبریک گفت.

در ادامه آیت الله آملی لاریجانی با تبریک فرارسیدن دو عید بزرگ قربان و غدیرخم یاد و خاطره مرحوم آیت الله مهدوی کنی(ره) را گرامیداشت و ابراز امیدواری کرد استادان، دانشجویان و اعضای هیئت امنای این دانشگاه بتوانند به اهداف و برنامه های مدنظر آن مرحوم و رهنمودهای مقام معظم رهبری دست یابند.

رئیس دستگاه قضا با قدردانی و تشکر از اعتماد مقام معظم رهبری در انتخاب اعضای جدید هیئت امنای دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، با تاکید بر لزوم توجه به پیش فرض های مربوط به مباحث علمی و تاثیر تفاوت نگاه مادی و معنوی در نوع نگرش به زندگی، انسان و اهداف و آمال او گفت: برای دستیابی به علوم انسانی اسلامی به دعوا و مشاجره نیازی نیست بلکه باید کمر همت بست و سخنان را شناخت و شنید و فهمید و بعد برای رسیدن به نقطه­ ای مطلوب تلاش کرد.

رئیس قوه قضاییه افزود: کارگروهی متشکل از متخصصان و اندیشمندان باید کار و تلاش کنند و نتیجه های بدست آمده را آرام آرام عرضه کنند تا مقدمات تحول در علوم انسانی فراهم شود.

آیت الله آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام حسب نظرات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و ملاحظات و اهداف مرحوم آیت الله مهدوی کنی در زمینه علوم انسانی اسلامی به تلاش بپردازد.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف، کاری جهادی به همراه خودباوری و تلاش لازم است.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه مسئله علوم انسانی بسیار مهم است و از منظر نگاه دینی هم حرف های زیادی برای گفتن در زمینه علوم انسانی، ماهیت و غایت کمال انسانی وجود دارد این سخن که «ما می توانیم علوم انسانی اسلامی داشته باشیم» را محل تردید برخی مدعیان روشنفکری و ساخته و پرداخته غربی‌ها دانست و با اشاره به اینکه نگاه علوم انسانی غربی عمدتاً مادی و دنیوی است گفت: متاسفانه موافقان نقش برجسته دین و معارف اسلامی و قرآنی در تحقق علوم انسانی اسلامی تلاش زیادی نکرده‌اند، لکن باید مشخص کنیم که چه شأنی در جغرافیای بزرگ علوم انسانی داریم.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: ما با علوم مخالف نیستیم اما با این ادعا که اساس علوم انسانی به منزله وحی، عینی و ثابت شده است نتایج عجیبی بدست می آید که چندان با مبانی دینی همخوان نیست.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت خودسازی و خودشناسی افراد و مومنان گفت: در زندگی و در مدیریت، عالم بودن به تنهایی کافی نیست و در کنار آن به معنای واقعی کلمه باید به توحید و حق تعالی توجه کنیم تا بتوانیم به سعادت برسیم.

آیت الله آملی لاریجانی با ذکر ایات و روایاتی درباره لزوم اهمیت دادن و توجه به حقیقت نورانی هستی و ذات انسانی گفت: باید برای رسیدن به فردایی بهتر و پرهیز از غفلت، تقوا پیشه کنیم و آن را توشه راه خود قرار دهیم که جز این راهی برای دستیابی به سعادت واقعی و رشد و تعالی انسان نیست.

در پایان سخنان خود، به معرفی رئیس جدید دانشگاه پرداخت و افزود: «بنا به تصمیم هیات امنای جامعه الامام الصادق علیه‌السلام جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد سعید مهدوی کنی به عنوان رئیس جدید دانشگاه امام صادق علیه‌السلام انتخاب شدند.»

با توجه به فرارسیدن وقت اذان و فریضه نماز، حضار مجلس، نماز ظهر و عصر را به امامت آیت الله آملی لاریجانی اقامه نمودند و سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدوی کنی رئیس جدید دانشگاه، ضمن گرامیداشت یاد مرحوم آیت الله مهدوی کنی(ره) و تشکر از عنایت مقام معظم رهبری مدظله در انتخاب هیات امنای جدید جامعه الامام الصادق علیه‌السلام و نصب ریاست محترم آن حضرت آیت الله آملی لاریجانی، از حسن اعتماد هیأت امناء در واگذاری مسئولیت دانشگاه تشکر کرده و اظهار امیدواری کرد: ذیل عنایات الهی و توجهات ائمه معصومین علیهم‌السلام و مقام معظم رهبری، با همفکری و همکاری اساتید و تشریک مساعی دانشجویان و کارکنان، انشاءالله دانشگاه بتواند استوار در مسیر تحقق اهدافش به پیش برود.