کد خبر: ۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۱
آیت الله مهدوی کنی در جمع مدیران مدارس امام صادق(علیه السلام):

وی با تجلیل از همکارانی که زندگی خود را وقف فراهم کردن فرصت آموزش برای دانش آموزان کرده اند، افزود: معلم واقعی چه بسا از نظر جسمی خسته است اما روح معلم از جریان علمی در مدرسه نشاط می گیرد.

رییس مجلس خبرگان رهبری افزود: قدر لحظات زندگی خود را که صرف تعلیم و تربیت می کنید بدانید و از وجود مشکلات و سختی ها مایوس نشوید.

ایشان در پاسخ به سخنان یکی از مدیران که شرایط فرهنگی جامعه را نامناسب دانست فرمودند: فضای فرهنگی امروز ما بهتر از فضای فرهنگی پیش از انقلاب است. ما وظیفه داریم به جای دعوت با سخن و شعار، مردم را با عمل به نیکی ها دعوت کنیم و باید کاری کنیم که نام مجموعه امام صادق(علیه السلام) عجین با نظم، انضباط، برخورد محبت آمیز و فضای علمی باشد.
ایشان با ذکر نمونه هایی از سالهای آغاز انقلاب فرمودند: ما در انقلاب نیز قرار نبود خشن باشیم و اگر گروهک های مسلح اجازه می دادند، فضای جامعه به سمت و سوی امنیتی پیش نمی رفت. اولین فرمانده کمیته های انقلاب اسلامی افزود: امام حتی برای افراد ساواکی که در کشتار مردم نقشی نداشتند فرمان عفو صادر کردند اما فضای ملتهبی که گروهکها ایجاد کردند باعث بروز بسیاری از خرابی ها و فاصله بین مردم و مسوولان شد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان این مساله که در سالهای اول انقلاب نیز حجاب بانوان اجباری نبود افزود: مدتها پس از انقلاب کارمندان ادارات موظف به حجاب اسلامی نبودند، اما امام دستور دادند  به تدریج کسانی که در ادارات جمهوری اسلامی مشغول به کار هستند باید حجاب اسلامی را رعایت کنند.


ایشان رعایت تواضع در کلیه مراحل تعلیم و تربیت را از طرف معلمین را باعث نتیجه بخش شدن فرآیند تعلیم و تربیت دانستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: