کد خبر: ۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۵:۰۳
آیت الله مهدوی کنی در جشن سالگرد تاسیس دانشگاه امام صادق علیه السلام:

 

 

آیت الله مهدوی کنی با اشاره به جمع سه نفره به همراه آیت الله باقری کنی و آیت الله علم الهدی و ذکر این عنوان که این جمع از موسسین اجرایی و تربیتی این دانشگاه هستند درمورد رونمایی از مجموعه 7 جلدی کتاب نغمه‌های سرخ که در مورد شهدای دانشگاه امام صادق علیه السلام است، بیان کرد: این شهیدان انقلاب ما را بیمه کردند و این شهدای قبل و بعد از انقلاب با وجودی که این انقلاب این همه دشمن دارد و همه مستکبران دنیا با آن مخالف بودند و هستند، انقلاب را حفظ کرده‌اند.

رییس دانشگاه امام صادق علیه السلام تصریح کرد: در روزی که دانشگاه امام صادق (ع) نزدیک به 400 دانشجو داشت، نزدیک به 40 شهید داد که ما همیشه به یاد آن ها هستیم و از آن ها یاد می کنیم و خودمان را مدیون فداکاری های آن ها می دانیم.

رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه موقعی که امام فرمودند جبهه ها خالی است، بچه ها خودشان راهی جبهه می شدند، گفت: دانشجویانی که به جبهه ها رفته بودند حتی در سنگرهای نیز درس می خواندند. آن هایی که شهید شدند که رفتند و آنهایی که بر می گشتند بهتر از آنهایی که در دانشگاه بودند، امتحاناتشان را پس می دادند.

آیت الله مهدوی کنی افزود: بنابراین کتاب هایی به نام آن شهدا نوشده شد که مقام معظم رهبری نیز این کتاب ها را خواندند و تحسین کردند که چه مطالب خوبی در وصیت نامه های این برادران نوشته شده است.

رییس دانشگاه امام صادق با بیان اینکه همین قدر بدانید که شهدا بودند که این انقلاب را حفظ کردند و شما مردم به دنبال شهدا هستید، اظهار کرد: خدا وعده کرده کسانیکه دین خدا را یاری می کنند خدا آنها را یاری می کند. بنابراین این شهدا کسانی بودند که راست گفتند و به تعهدی که داشتند صادقانه عمل کردند. ضمن اینکه آنهایی که ماندند انشالله در همین راه خدمت خواهند کرد.

آیت الله مهدوی کنی در پایان با آرزوی موفقیت همه مسلمین و شیعیان از خداوند خواست تا برکاتش را بر همه ملت ما، مردم ایران، مسلمانان و همه شیعیان نازل و شر دشمنان را از سر مسلمانان مخصوصا شیعیان کوتاه کند و مسلمانان در همه مراحل راه پیروز باشند و شر دشمنان را به خودشان برگردانند.

نام:
ایمیل:
* نظر: