کد خبر: ۱۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۶
با حکم رئیس هیأت امنای دانشگاه امام صادق(علیه السلام)
حجت‌الاسلام سعید مهدوی‌کنی با تصمیم اعضای هیأت امنای دانشگاه امام صادق(ع) به عنوان رئیس جدید این دانشگاه انتخاب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر تنظیم، حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره)، مراسم آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴ روز یکشنبه ۲۹ شهریور ماه با حضور آیت الله ‌آملی لاریجانی رییس محترم هیأت امنای جامعه الامام الصادق علیه‌السلام و سایر اعضای هیأت امنا در جمع پر شکوه اساتید، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در محل مسجد دانشگاه برگزار گردید.

در آغاز مراسم، آیاتی از قرآن کریم تلاوت گردید و سپس حجت‌الاسلام و المسلمین میرلوحی ضمن خوش‌آمدگویی به اعضاء هیأت امنای منصوب مقام معظم رهبری و گرامیداشت یاد حضرت آیت الله مهدوی‌کنی(ره)، آغاز سال تحصیلی جدید را به تمامی اساتید، دانشجویان، همکاران بخش‌های مختلف دانشگاه و مدارس و خواهران و... تبریک گفت.

در ادامه آیت الله آملی لاریجانی با تبریک فرارسیدن دو عید بزرگ قربان و غدیرخم یاد و خاطره مرحوم آیت الله مهدوی کنی(ره) را گرامیداشت و ابراز امیدواری کرد استادان، دانشجویان و اعضای هیئت امنای این دانشگاه بتوانند به اهداف و برنامه های مدنظر آن مرحوم و رهنمودهای مقام معظم رهبری دست یابند.

رئیس دستگاه قضا با قدردانی و تشکر از اعتماد مقام معظم رهبری در انتخاب اعضای جدید هیئت امنای دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، با تاکید بر لزوم توجه به پیش فرض های مربوط به مباحث علمی و تاثیر تفاوت نگاه مادی و معنوی در نوع نگرش به زندگی، انسان و اهداف و آمال او گفت: برای دستیابی به علوم انسانی اسلامی به دعوا و مشاجره نیازی نیست بلکه باید کمر همت بست و سخنان را شناخت و شنید و فهمید و بعد برای رسیدن به نقطه­ ای مطلوب تلاش کرد.

رئیس قوه قضاییه افزود: کارگروهی متشکل از متخصصان و اندیشمندان باید کار و تلاش کنند و نتیجه های بدست آمده را آرام آرام عرضه کنند تا مقدمات تحول در علوم انسانی فراهم شود.

آیت الله آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام حسب نظرات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و ملاحظات و اهداف مرحوم آیت الله مهدوی کنی در زمینه علوم انسانی اسلامی به تلاش بپردازد.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف، کاری جهادی به همراه خودباوری و تلاش لازم است.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه مسئله علوم انسانی بسیار مهم است و از منظر نگاه دینی هم حرف های زیادی برای گفتن در زمینه علوم انسانی، ماهیت و غایت کمال انسانی وجود دارد این سخن که «ما می توانیم علوم انسانی اسلامی داشته باشیم» را محل تردید برخی مدعیان روشنفکری و ساخته و پرداخته غربی‌ها دانست و با اشاره به اینکه نگاه علوم انسانی غربی عمدتاً مادی و دنیوی است گفت: متاسفانه موافقان نقش برجسته دین و معارف اسلامی و قرآنی در تحقق علوم انسانی اسلامی تلاش زیادی نکرده‌اند، لکن باید مشخص کنیم که چه شأنی در جغرافیای بزرگ علوم انسانی داریم.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: ما با علوم مخالف نیستیم اما با این ادعا که اساس علوم انسانی به منزله وحی، عینی و ثابت شده است نتایج عجیبی بدست می آید که چندان با مبانی دینی همخوان نیست.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت خودسازی و خودشناسی افراد و مومنان گفت: در زندگی و در مدیریت، عالم بودن به تنهایی کافی نیست و در کنار آن به معنای واقعی کلمه باید به توحید و حق تعالی توجه کنیم تا بتوانیم به سعادت برسیم.

آیت الله آملی لاریجانی با ذکر ایات و روایاتی درباره لزوم اهمیت دادن و توجه به حقیقت نورانی هستی و ذات انسانی گفت: باید برای رسیدن به فردایی بهتر و پرهیز از غفلت، تقوا پیشه کنیم و آن را توشه راه خود قرار دهیم که جز این راهی برای دستیابی به سعادت واقعی و رشد و تعالی انسان نیست.

در پایان سخنان خود، به معرفی رئیس جدید دانشگاه پرداخت و افزود: «بنا به تصمیم هیات امنای جامعه الامام الصادق علیه‌السلام جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد سعید مهدوی کنی به عنوان رئیس جدید دانشگاه امام صادق علیه‌السلام انتخاب شدند.»

با توجه به فرارسیدن وقت اذان و فریضه نماز، حضار مجلس، نماز ظهر و عصر را به امامت آیت الله آملی لاریجانی اقامه نمودند و سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدوی کنی رئیس جدید دانشگاه، ضمن گرامیداشت یاد مرحوم آیت الله مهدوی کنی(ره) و تشکر از عنایت مقام معظم رهبری مدظله در انتخاب هیات امنای جدید جامعه الامام الصادق علیه‌السلام و نصب ریاست محترم آن حضرت آیت الله آملی لاریجانی، از حسن اعتماد هیأت امناء در واگذاری مسئولیت دانشگاه تشکر کرده و اظهار امیدواری کرد: ذیل عنایات الهی و توجهات ائمه معصومین علیهم‌السلام و مقام معظم رهبری، با همفکری و همکاری اساتید و تشریک مساعی دانشجویان و کارکنان، انشاءالله دانشگاه بتواند استوار در مسیر تحقق اهدافش به پیش برود.


نام:
ایمیل:
* نظر: